Nie będzie Wiedźmina 4

Adam Kiciński, szef polskiej firmy, która stworzyła znakomitę grę, opartą o powieści i opowiadania o Geralcie z Rivii zaznacza, że kolejna, czwarta część komputerowego „Wiedźmina” nie powstanie. Jak przypomina, to już zamknięta fabularnie historia – ale dodaje:

– My przecież mamy prawa, my te prawa kupiliśmy i trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy 15 lat życia i nie wiadomo, ile dziesiątek milionów dolarów w promocję gry i nagle po prostu zapominamy. Fani by nam tego nie wybaczyli, inwestorzy by nam tego nie wybaczyli, ale oczywiście musimy wymyślić coś fajnego – stwierdza, nie podając szczegółów, Kiciński.

Prezes CD Projektu uspokoja także, że trwają prace nad „Cyberpunkiem 2077”. Gra ma mieć budżet większy niż trzeci „Wiedźmin”, czyli ponad 300 mln zł. Adam Kiciński zapowiada, że „Cyberpunk” zostanie wyposażony w tryb, umożliwiający rozgrywkę online. O planach stworzenia tej produkcji CD Projekt powiedział w 2012 roku, w 2013 pojawił się poniższy zwiastun.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.