CD Projekt mocno traci na giełdzie

CD Projekt opublikował wyniki finansowe za 3 kwartał roku. Spółka zarobiła 35,7 mln zł netto. To o ponad 6 mln zł mniej, niż spodziewali się inwestorzy. Te informacje spowodowały, że na otwarciu giełdowej sesji cena akcji CD Projektu spadła poniżej 100 zł. Później firma zaczęła odrabiać straty, aby pod koniec dnia osiągnąć 106 zł. Ale i tak jest to -5,74% w stosunku do poprzedniego dnia.

Kurs z 13:20 (graf. bankier.pl)

To kolejne nienajlepsze wiadomości, dotyczące warszawskiego producenta i dystrybutora gier. Pisaliśmy niedawno o gorącej dyskusji, jaką wywołały doniesienia o wewnętrznych problemach CD Projektu, związanych m.in. z pracami nad kolejną grą pt. „Cyberpunk 2077”. Na osłodę warto dodać, że bardzo dobre wyniki finansowe notuje platforma GOG.com. Wirtualny sklep CD Projektu zarobił w ostatnim kwartale 33,4 mln zł. To o 42% więcej, niż w tym samym okresie poprzedniego roku. W wypracowaniu zysku pomógł obecny na GOG-u „Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana”.

CD Projekt najwyższe wyniki osiągał podczas premier „Wiedźmina 3”, dodatku „Krew i wino”, a także „Serca z kamienia” (graf. CD Projekt)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.