GOG.com zapowiada dopasowanie cen gier do tych na Steamie

Valve, właściciel amerykańskiej platformy z grami, 13 listopada dopuścił na Steamie płatności w złotówkach. Polski GOG.com, należący do CD PROJEKTU, też od niedawna umożliwia płacenie w polskiej walucie. Ale kiedy ten sam ruch wykonali Amerykanie, okazało się, że ceny identycznych gier są różne. I tak np. „Syberia 3” na GOG.com kosztuje 147,89 złotych, a na Steamie 107,99 złotych. Polski sklep komentuje sytuację:

– W związku z wprowadzeniem polskiej waluty przez Steam, niektórzy wydawcy zdecydowali się zmodyfikować ceny na tej platformie. Mogą przez to wystąpić różnice w cenach na te same tytuły, dostępne na obu platformach. Dotyczy to zarówno sytuacji, w których część gier na GOG-u jest dostępna taniej, jak i przypadków cen wyższych. Chcemy zapewnić, że monitorujemy sytuację i reagujemy w każdym przypadku, kiedy gra oferowana na GOG-u ma wyższą cenę niż na Steamie. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej uzyskać zgodę naszych partnerów na obniżenie cen ich produktów – obiecują przedstawiciele platformy CD PROJEKTU.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.