Intel czy AMD? Procesor do gier czy do pracy? Przeczytaj, co warto kupić!

Intel zintegruje grafikę AMD w swoim procesorze

Intel i AMD to archetypiczni rywale, tak jak Playstation i Xbox, Windows i Linux czy iPhone i Androidy. Mimo łączącej te firmy wieloletniej współpracy polegającej na wymianie patentów, pod względem marketingowym i rynkowym były one najzacieklejszymi przeciwnikami, twardo zwalczającymi konkurenta na każdym możliwym polu. Okazuje się jednak, że nic tak nie zbliża, jak wspólny wróg.

Wspólnym wrogiem obu firm jest Nvidia, która nie tylko dobrze radzi sobie na rynku kart graficznych, ale próbuje też swoich sił w innych dziedzinach, które do tej pory Intel uznawał za swoje podwórko. Pomysłem intela na powstrzymanie Nvidii ma być ogłoszony właśnie plan wprowadzenia nowego układu mobilnego, który byłby zbudowany z układu Intel Core-H i procesora graficznego opracowanego przez… AMD. Intel opublikował oficjalną informację na temat tego układu na swojej witrynie. Współpraca z AMD to sposób Intela na zachowanie konkurencyjności na rynku mobilnym wobec Nvidii, której układy znacznie wykraczają poza konsole do gier i śmiało wkraczają w świat autonomicznych pojazdów.

Zmieniające się trendy w branży półprzewodnikowej oraz rosnące znaczenie IoT czy rozwiązań autonomicznych powoduje, że nawet giganci poszukują rozwiązań, które pozwoliły by im utrzymać konkurencyjność i równowagę biznesową. W kolejnych miesiącach możemy się spodziewać z pewnością kolejnych ruchów, kto wie, może Apple zdecyduje się na współpracę z Nvidią?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.