Microsoft tworzy serwis streamujący gry

Phil Spencer, szef działu odpowiedzialnego za promocję konsoli i gier Microsoftu w wywiadzie dla serwisu Bloomberg powiedział, że Microsoft przymierza się do uruchomienia własnego serwisu streamingowego. Firma planuje także zwiększyć inwestycje w rozwój własnych gier. Zastanawia się także nad zakupem kilku studiów producenckich. To o tyle zaskakujące, że w ostatnich latach Microsoft raczej rezygnował z własnych produkcji. Rok temu Microsoft zamknął przecież Lionhead w Wielkiej Brytanii i Press Play w Danii. Tymczasem Phil Spencer powiedział: – Musimy się rozwijać i z niecierpliwością czekam na to. Własne treści muszą stać się jedną z naszych mocniejszych stron. 

Phil Spencer przyznał, że teraz firma koncentruje się bardziej na sprzedaży gier, subskrypcji i innych usług niż na sprzedaży czystego sprzętu.

Własna platforma streamingowa będzie zapewne rozwijać się wraz z konsolami i będzie zapewne dodatkowym źródłem przychodu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.