Piwo na Marsie? Dlaczego nie

Kto oglądał lub czytał „Marsjanina” (film i książkę znajdziecie w tych sklepach) ten wie, że możemy spodziewać się na Marsie upraw ziemniaków. Jak ziemniaki to być może będą tam i czipsy. A jak czipsy, to czemu nie piwo? Być może tym tropem podąża browar Budweiser, który ogłosił, że chciałby, aby to właśnie jego piwo było pierwszym, które pojawi się na Marsie. Aby do tego doszło, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zostanie przeprowadzony eksperyment dotyczący warzenia piwa w warunkach dalekich od ziemskich.

Budweiser zacznie od wysłania jęczmienia na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 4 grudnia, rakietą SpaceX na stację zostanie wystrzelone kolejna partia zaopatrzenie. Jednym z produktów będzie właśnie jęczmień. Celem eksperymentu jest sprawdzenie m.in. jak nasiona reagują na kiełkowanie w warunkach mikrograwitacji. Po 30 dniach na orbicie sadzonki trafią z powrotem na Ziemię, gdzie zostaną przeanalizowane.

Jeśli nie oglądaliście „Marsjanina”, to polecamy zobaczyć:

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.