Posiadacze ethereum ofiarami groźnego ataku

Analitycy z firmy Bitdefender wykryli nowego bota, atakującego wydobywców ethereum, korzystających z programu EthOS. EthOS służąc do kopania ethereum, zcash, monero i innych kryptowalut. Według jego twórców na całym świecie działa na 38 tys. platform wydobywczych. Po zainstalowaniu programu EthOS należy założyć portfel opłat, a następnie zmienić nazwę użytkownika oraz hasło. I o tym ostatnim etapie zapomina wielu użytkowników. Wykryty przez Bitdefender bot przeszukuje cały zakres adresów IPv4 i szuka otwartych połączeń SSH. Jeśli je znajdzie, próbuje zalogować się przy użyciu domyślnej nazwy użytkownika i hasła do systemu operacyjnego EthOS: ethos: live i root: live. 

Jeśli logowanie się powiedzie,  szkodnik zmienia konfigurację programu, aby przekazać  generowane kryptowaluty na adres twórcy bota. Dlatego użytkownicy Ether Miner korzystający z EthOS-a powinni natychmiast po instalacji zmienić domyślne dane logowania. 

0
Źródło: BitDefender
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.