Procesor Intel Core i5-7600K

Do niedawna jeden z najczęściej polecanych CPU na rynku. Dziś nieco przyćmiony przez generację ósmą. Jednak warto się zastanowić nad zakupem, tym bardziej, że jest teraz tańszy o ponad 200 zł.

W tej cenie jednak nie ma sobie równych. W ramach Black Friday poznański sklep internetowy Komputronik oferuje procesor Intel Core i5-7600K za zaledwie 819 złotych. Dlaczego akurat ten procesor polecamy? Ponieważ to świetny CPU, szczególnie, jeśli jego przeznaczeniem będą gry. Ma dużą wydajność jednowątkową, a w zadaniach bardziej zaawansowanych cztery rdzenie radzą sobie bardzo przyzwoicie. Jednak warto wiedzieć, że większość gier preferuje dużą wydajność uzyskiwaną przez jeden lub dwa wątki. A z tym wyzwaniem ten procesor radzi sobie śpiewająco.

Do tego jest to CPU z odblokowanym mnożnikiem. Korzystając więc z promocji można nabyć go taniej o cenę dobrego układu chłodzącego. A wówczas: droga wolna – standardowe 3,8 GHz (4,2 Turbo) można pożegnać, gdyż ten CPU podkręca się bez problemu do około 5 GHz.

Oferta Black Friday znajdziecie tutaj: Intel Core i5-7600K