W procesorach Intela wykryto groźne luki

Producent potwierdził istnienie niebezpiecznych luk w firmawarze procesorów. Jedna z nich umożliwia na przykład na zdalne wykonanie kodu i przejęcie kontroli nad komputerem. W przypadku tej konkretnej dziury zdalne przejęcie kontroli wymaga jedynie działania z uprawnieniami administratora.
Intel nie schował głowy w piasek i opublikował listę procesorów podatnych na atak oraz szczegóły błędów. Lista jest długa i obejmuje praktycznie wszystkie układy wyprodukowane od 2015 roku. Zagrożone są procesory Intel Core 6. (Skylake), 7. (Kaby Lake) i 8. generacji (Coffee Lake), seria Xeon, rodzina Atom C3000, Apollo Lake Atom E3900, Apollo Lake Pentium, Celeron N i Celeron.

Na swojej stronie Intel opublikował narzędzie, za pomocą którego można sprawdzić, czy komputer jest potencjalnie zagrożony. Jedynym rozwiązaniem jest aktualizacja firmware’u przez producentów urządzeń z procesorami Intela.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.