ProtoLab działa już w Gdańsku

Zarządcą ProtoLabu jest spółka celowa Politechniki Gdańskiej Excento, która realizuje projekt e-Pionier, współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

ProtoLab jest takim miejscem – wzorowanym m.in. na doświadczeniach fińskich, gdzie jest tzw. Design Factory – w którym osoby, które chcą przygotować jakieś prototypy wymyślonych przez siebie rozwiązań, w szczególności w obszarze ICT, mogą przyjść i sprawdzić te pomysły na profesjonalnym sprzęcie – wyjaśnia prezes Excento, Krzysztof Malicki.

Z ProtoLabu mogą przez 24 godziny na dobę studenci, pracownicy naukowi PG oraz zespoły poszukujące rozwiązań problemów zgłoszonych w ramach e-Pionier. Jednocześnie będzie mogło w nim pracować do 25 osób.

W ProtoLab znalazły stanowiska do projektowania i wykonywania obwodów PCB, testowania elektroniki i oprogramowania, czy projektowania i wykonywania elementów automatyki i mechaniki. Oczywiście są tu też oscyloskopy, różnego rodzaju mierniki,  stanowiska lutownicze oraz drukarki 3D.

Użytkownicy ProtoLab będą mieli również dostęp do najnowszych technologii pomiarowych, wykorzystywanych chociażby w fabrykach samochodów Tesla w USA.

Prototypownia mieści się w budynku Centrum Obsługi Technicznej Politechniki Gdańskiej przy ulicy Traugutta 99.

0
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.