Rośnie popularność serwisów VoD w Polsce

Z październikowego raportu firmy Gemius przygotowanego dla Business Insider Polska wynika, że najpopularniejszą platformą jest należący do Onetu serwis VoD.pl. Wzrost popularności odnotowały Vod.tvp.pl oraz Netflix. Serwis VoD.pl odwiedziło w październiku 4,1 mln realnych użytkowników. Player.pl, należący do TVN, odwiedziło w zeszłym miesiącu 3,6 mln internautów, czyli o 2 proc. mniej niż rok wcześniej. Następne miejsce zajmuje VoD Telewizji Polskiej, który w porównaniu do zeszłego roku odwiedziło 13 proc. osób więcej. Ten wzrost zapewne zawdzięcza zmianom wprowadzonym w maju tego roku. Również Ipla, należąca do Cyfrowego Polsatu, która w zestawieniu znalazła się na 5 miejscu odnotowała wzrost liczby odwiedzin.

Spośród zagranicznych platform VoD liderem jest Netflix, który w badaniu rok do roku zyskał o 1,2 mln realnych użytkowników więcej. To wzrost o o 180 proc. Na kolejnym miejscu plasuje się Showmax, którego serwis odwiedziło niemal milion internautów.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.