Twitter ukrywał tematy homoseksualne?

Twitter nie wyszukiwał części haseł, które są związane z ruchem LGBT. To musiało wywołać zamieszanie, a popularny serwis musiał przeprosić, za zaistniałą sytuację.

Współczesna poprawność polityczna może dopaść nawet największych. Także popularny serwis społecznościowy, Twitter, może mieć z nią kłopoty. Przez cały ubiegły tydzień jego mechanizm wyszukiwania, po wpisaniu haseł związanych z LGBT nie zwracał żadnego wyniku. Czy doszło do cenzury internetu?

Władze serwisu przeprosiły za problem, który dotyczył podobno algorytmu wyszukiwania. Twitter tłumaczy, że błąd wynikał z nieprawidłowego działania filtracji, która „słowa wrażliwe” sprawdza dodatkowo. W minionym tygodniu efektem tego dodatkowego sprawdzenia było zwrócenie braku jakichkolwiek rezultatów.

Twitter przeprasza, ale nie podaje nawet kogo (fot. Twitter)

Gdyby sprawa dotyczyła innego tematu: motoryzacji, komputerów, mody czy nawet polityki oskarżenia o „wyciszanie” pewnych tematów byłoby mniej dotkliwe. W tym przypadku jednak sprawa dotyczy dość licznej i bardzo wyczulonej na podobne zjawiska grupy użytkowników sieci. | CHIP

Źródło: Digital Trends
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.