ios 11 bug

iOS gubi literę „i”

Autokorekta przekształca znak w pytajnik, wykrzyknik, hash lub "A".

Problem dotyczy nie tylko iPhone’ów, ale także iPadów i iPodów, które zostały zaktualizowane do najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple’a. Usterkę opisał użytkownik forum Reddit. Wkrótce okazało się, że inne osoby również zauważyły podobny błąd. Wygląda na to, że niektórzy nie mogą wpisać litery 'i’, kiedy korzystają z narzędzia autokorekty. Zamiast tego znaku oprogramowanie wstawia „#”, „!” albo „?” w kwadracie. Co ciekawe, gdy skopiuje się i wklei któryś z tych znaków, wtedy „i” pojawia się prawidłowo.

Apple zapewnia, że pracuje nad naprawą usterki. Na razie użytkownikom zalecono obejście problemu przez wprowadzenie w ustawieniach klawiatury manualnej metody zamiany znaku.

Wbrew częstej opinii iOS nie jest bezawaryjnym systemem. Podobny drobny błąd został niedawno zauważony w aplikacji kalkulatora, co wtedy opisywaliśmy. Prawdopodobnie był to problem z działaniem interfejsu. A rok temu po aktualizacji poprzedniej wersji oprogramowania (iOS 10), system zawieszał urządzenia, zmieniając je w bezużyteczne przyciski do papieru…  | CHIP