ios 11 bug

iOS gubi literę „i”

Fot. Unsplash
"I" jest drugą, najczęściej wykorzystywaną w języku polskim literą. Część posiadaczy urządzeń z systemem iOS 11.1 ma problemy z wpisywaniem jej w wiadomościach iMessage, postach na Twitterze lub w innych aplikacjach. Apple bada już ten błąd.

Problem dotyczy nie tylko iPhone’ów, ale także iPadów i iPodów, które zostały zaktualizowane do najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple’a. Usterkę opisał użytkownik forum Reddit. Wkrótce okazało się, że inne osoby również zauważyły podobny błąd. Wygląda na to, że niektórzy nie mogą wpisać litery 'i', kiedy korzystają z narzędzia autokorekty. Zamiast tego znaku oprogramowanie wstawia „#”, „!” albo „?” w kwadracie. Co ciekawe, gdy skopiuje się i wklei któryś z tych znaków, wtedy „i” pojawia się prawidłowo.

Apple zapewnia, że pracuje nad naprawą usterki. Na razie użytkownikom zalecono obejście problemu przez wprowadzenie w ustawieniach klawiatury manualnej metody zamiany znaku.

Wbrew częstej opinii iOS nie jest bezawaryjnym systemem. Podobny drobny błąd został niedawno zauważony w aplikacji kalkulatora, co wtedy opisywaliśmy. Prawdopodobnie był to problem z działaniem interfejsu. A rok temu po aktualizacji poprzedniej wersji oprogramowania (iOS 10), system zawieszał urządzenia, zmieniając je w bezużyteczne przyciski do papieru…  | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.