Windows 10 już nie jest ulubionym systemem graczy

Windows 7 w dalszym ciągu jest najpopularniejszym systemem operacyjnymi na świecie. Nie dotyczy to jednak graczy – po pojawieniu się Windows 10, to właśnie ten system stał się ich ulubieńcem. Sytuacja ostatnio się jednak zmieniła. Przeprowadzona przez serwis Steam ankieta pokazała, że w październiku z Windows 10 (w wersji 64-bitowej) korzystało niespełna 29 proc. graczy, w porównaniu z wcześniejszymi 47 proc. Natomiast ogromny wzrost zanotował 8-letni już Windows 7 (również 64-bitowy). Popularność tego systemu wzrosła z 42,45 do 64,90 proc. Na miejscu trzecim cały czas utrzymuje się 64-bitowy Windows 8.1 (3,15 proc.). Za zmianę tej sytuacji odpowiedzialni są najwyraźniej gracze z Chin. Widać to po zmianie wśród najchętniej wybieranych języków. W październiku najbardziej popularnym okazał się chiński uproszczony, którego używało aż 56,37 proc. graczy na świecie (wzrost o prawie 30 pkt proc.).

Chińscy gracze niechętnie wybierają Windows 10, tymczasem to oni masowo grają w „PlayerUnknown’s Battlegrounds„. Nic więc dziwnego, że miliony graczy, którzy wolą Windows 7, wpłynęło na wyniki ankiety.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.