Xiaomi R1 – niedrogi i bez ramek

Podobnie jak i inne marki, tak i Xiaomi planuje wypuścić budżetowy telefon ze zredukowanymi ramkami i ekranem 18:9 (2:1).

Xiaomi konsekwentnie poszerza bazę oferowanych modeli. Firma, która zbudowała swoją pozycję na telefonach oferujących wysoką wydajność w niskich cenach ma obecnie kilka modeli segmentu średniego oraz całą gamę telefonów budżetowych. Nie ma natomiast bezramkowego „średniaka” o, wydających się być nowym standardem, proporcjach ekranu 18:9 (2:1).

Na tę chwilę o nowym modelu wiadomo bardzo niewiele. Będzie miał z pewnością podwójny aparat zarówno z przodu, jak i z tyłu, bezramkowy ekran oraz USB typu C.

Według chińskiego źródła model ten ma kosztować 1499 juanów, a więc około 770 złotych. Jeśli w ogóle trafi do Polski to możemy być pewni, że cena u nas będzie wyraźnie wyższa.

Tak będzie wyglądał Xiaomi R1. Czy Wam też wydaje się, że przez brak ramek wszystkie smartfony zaczynają wyglądać identycznie? (fot. xiaomi)

Smartfon zapewne znajdzie się gdzieś pomiędzy seriami Redmi oraz Mi, celując tym samym w niższą część średniego segmentu.

Ciekawe jest natomiast to iż Xiaomi R1 nie przynależy wyraźnie do żadnej z oferowanych przez chińską firmę serii, a co za tym idzie będzie prawdopodobnie pierwszym spośród modeli R. Kiedy oficjalna premiera? Nie wiadomo. Może razem z Redmi 5, Redmi 5 Plus oraz Mi 6C, podczas wydarzenia 5 grudnia? | CHIP