Na YouTubie kupisz bilety na koncert ulubionych artystów

Często jest tak, że o jakimś wydarzeniu kulturalnym dowiadujemy się w wtedy, gdy wszystkie bilety na zostały już wyprzedane. Stąd pomysł, opracowany razem przez Google i Ticketmaster, na nową funkcję YouTube’a, która ma ułatwić śledzenie harmonogramów koncertów. Pod filmem konkretnego artysty umieszczonym na YT pojawia się niewielka adnotacja, która po kliknięciu pokazuje terminy występów w najbliższej nam lokalizacji. Aby kupić bilet, wystarczy kliknąć w link, który przeniesie nas do sklepu Ticketmaster.
bilety
bilety

youtube

Usługa będzie na razie działać wyłącznie w USA i dotyczyć będzie tylko tych wydarzeń, na które bilety sprzedaje Ticketmaster. Google planuje jednak rozszerzyć swoją ofertę także dla innych dystrybutorów. Można się więc spodziewać, że już wkrótce pod zapowiedziami spektakli teatralnych, filmów czy kabaretów również zobaczymy możliwość kupienia biletu.

YouTube nie jest pierwszą aplikacją, która została zintegrowana z Ticketmasterem. Wcześniej firma nawiązała współpracę ze Spotify oraz Facebookiem. Dla polskich użytkowników jednak funkcja kupowania biletów wciąż nie jest dostępna. | CHIP