Alibaba będzie w Chinach sprzedawać samochody z automatu

Użytkownicy aplikacji Taobao, należącej do grupy Alibaba, robią na ulicy zdjęcie samochodu, który chcieliby przetestować i ewentualnie kupić. System rozpoznaje auto, pozwala dobrać szczegóły wyposażenia do preferencji przyszłego kupca, a potem prosi użytkownika o podanie podstawowych informacji i zrobienie sobie zdjęcia. Następnie wystarczy odwiedzić zautomatyzowany punkt obsługi i pokazać swoją twarz do kamery. System rozpoznaje klienta na podstawie zrobionego wcześniej zdjęcia. Z olbrzymiego automatu wyjeżdża samochód testowy – do użytku przez trzy dni.

Samochód będą mogły testować osoby pozytywnie zweryfikowane w systemie Zhima Credit, służącym do oceniania wiarygodności obywateli Chin. Osoby te muszą być też członkami programu Alibaba Super Members.

Następnie klient może zdecydować się na kupno samochodu lub przetestować kolejne auto. Dwa automatyczne punkty powstaną już w styczniu 2018 r. Jeden w Szanghaju, a drugi w Nankinie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.