BlackBerry jednak zapłaci Nokii

BlackBerry ma zapłacić Nokii aż 137 milionów dolarów w związku z zarzucanymi kanadyjskiemu producentowi naruszeniami kontraktowymi. W odwecie BlackBerry zamierza wystosować pozew, w którym z kolei zarzuca Nokii naruszenia praw patentowych.

Z jednej więc strony Nokia oskarżyła BlackBerry o nie dotrzymanie terminów i brak zapłaty za licencje. Z drugiej BlackBerry oznajmiło, że Nokia narusza jej prawa własności intelektualnej i będzie o to walczyć przed sądami w Niemczech i St. Zjednoczonych. Obydwie firmy maja ten kłopot, że przespały swój czas. Wprawdzie na rynek wróciły telefony marki Nokia (ceny różnych modeli znajdziesz tu), ale ta należy już do HMD Global. Natomiast BlackBerry próbuje wrócić na rynek, na którym miał niegdyś mocną pozycję z różnym skutkiem. Najnowsze telefony tej marki takie jak np. niedawno pokazany BlackBerry KeyOne (sprawdź najlepsze oferty) już nie cieszą się takim powodzeniem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.