Część wypłaty w bitcoinach

Pracownicy japońskiej firmy GMO Internet od marca przyszłego roku będą otrzymywać część wynagrodzenia w bitcoinach. To sposób tej firmy na promocję kryptowalut, ponieważ GMO Internet zajmuje się m.in. handlem kryptowalutami.

W GMO Internet zatrudnionych jest około 4 tys. osób. Każdy z pracowników może zdecydować, że część wypłaty otrzyma w kruptowalucie. Przy czym będą to bitcoiny kopane przez GMO Internet. Nie ma jednak przymusu, tradycjonaliści mogą w dalszym ciągu otrzymywać stare sprawdzone jeny. Aby móc wypłacić część wynagrodzenia w kryptowalucie, firma musiała sięgnąć po pewien kruczek prawny. W Japonii nie można bowiem wynagradzać za płacę inaczej niż za pomocą uznanych walut. Bitcoin taką nie jest. Dlatego firma nie płaci kryptowalutą, tylko za zgodą pracowników pobiera część wynagrodzenia i kupuje bitocoiny w ich imieniu.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.