mr robot

Powstanie czwarty sezon serialu „Mr. Robot”

Fot. Engadget
Telewizja USA Network zdecydowała się zrealizować kolejny sezon serialu o hakerze-anarchiście. Prace nad scenariuszem już się rozpoczęły, ale data premiery nie została jeszcze ujawniona.

„Mr. Robot” będzie mieć kontynuację. Tuż przed premierą finałowego odcinka trzeciego sezonu, twórca serialu, Sam Esmail, za pośrednictwem Instagrama poinformował, że trwają już przygotowania do kolejnych odcinków. Równocześnie na Twitterze serialu pojawił się krótki zwiastun czwartego sezonu. Oficjalnie nie podano jeszcze daty premiery nowych odcinków, ale najprawdopodobniej zobaczymy je pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku.

„Mr. Robot” to opowieść o cierpiącym na fobię społeczną zdolnym programiście specjalizującym się w cyberbezpieczeństwie, który pewnego dnia spotyka hakera-anarchistę, tytułowego Mr. Robota. Za jego namową Elliot Alderson przyłącza się do grupy fsocieity, która zamierza zniszczyć całą korporacyjną Amerykę. Działalność podziemnego stowarzyszenia jest tylko tłem do zaprezentowania wewnętrznych problemów głównego bohatera, które wydają się narastać z odcinka na odcinek.

Pierwszy sezon serialu został obsypany nagrodami (m.in. Złoty Glob, Nagroda Emmy i Satelity za najlepszy serial dramatyczny), podobnie jak odtwórca roli głównej – Rami Malek. Choć oglądalność „Mr. Robota” spada co sezon (pierwszy obejrzało w USA 1,39 mln widzów, ostatni 0,55 mln) wciąż zbiera on bardzo dobre recenzje w takich serwisach jak Rotten Tomatoes (8/10) czy Metacritic (82/100). W Polsce serial możemy oglądać na kanale Canal+ oraz w serwisie Amazon Prime Video i Showmax (pierwsze dwa sezony). W ubiegłym roku Telltale Games wydało grę na urządzenia mobilne inspirowaną wydarzeniami z pierwszego sezonu „Mr. Robota”, ale akurat gra zebrała bardzo złe opinie. Ramiego Maleka mogliśmy też zobaczyć w wysokobudżetowym hicie na PS4 – „Until Dawn”. | CHIP