Ekran dookoła smartfonu w Samsungu?

Fot. bgr.com
W tym roku producenci ograniczali ramki. W przyszłym mogą je całkowicie wyeliminować, a w 2019 - stworzyć model z wyświetlaczem okalającym urządzenie. Podobne domysły snujemy w związku z bardzo ciekawym zgłoszeniem patentowym.

Pierwsza z grafik przedstawia proces produkcji nowego typu ekranu. „Nawinięcie” panelu na bryłę urządzenia jest skomplikowanym procesem.

Być może to kolejny duży krok w rozwoju smartfonowych wyświetlaczy (graf. Letsgodigital)

Samsung zgłosił nowy patent w WIPO (World International Property Office). To co odróżnia wyświetlacz od dotychczasowych, to pełne zawinięcie, aż do 180 stopni. I chociaż na grafikach widzimy ekran jedynie na krawędziach oraz skrawku tylnej ścianki, stąd już prosta droga do pokrycia wyświetlaczem całego telefonu.

Ekran zakrzywiony – o 180 stopni (graf. Letsgodigital)

Całość wygląda futurystycznie, ale kiedy pod koniec 2014 roku Samsung pokazał Galaxy Note Edge też byliśmy zdziwieni, a wielu użytkowników twierdziło, że podobne rozwiązania nie mają szans przyjąć się. Trzy lata później zakrzywione brzegi ekranu są już dość zwyczajne. Niewykluczone, że podobnie będzie za pewien czas z pełnym, 180-stopniowym wygięciem wyświetlacza. Ale rytualnie zaznaczmy – fakt, że coś zostało opatentowane nie oznacza, że na pewno zostanie wyprodukowane. To tylko sygnał pomysłu, jaki ma Samsung, który jednak może nigdy nie trafić do seryjnych urządzeń. | CHIP