„MechWarrior 5: Mercenaries” pod koniec 2018 roku

Fot. Piranha Games
W nowego "MechWarriora" zagramy dopiero 8 grudnia przyszłego roku. Jednak już teraz Piranha Games ujawniło, czego możemy się spodziewać po symulatorze.

W nowego „MechWarriora” mogli pograć uczestnicy konferencji MechCon w kanadyjskim Vancouver. To podczas niej zaprezentowano zwiastun, a szczęśliwcy zagrali w nową produkcję studia Piranha Games. „MechWarrior 5: Mercenaries” będzie się różnił od „MechWariora Online” wydanego w 2013 roku. O ile ta druga produkcja była nastawiona na potyczki turniejowe, to nowy „MechWarrior” będzie nastawiony na kooperację i wspólne przygody w maksymalnie czteroosobowych drużynach.

Co ważne, mechy niszczą nie tylko przeciwników, ale również budynki i inne elementy otoczenia. Dzięki temu jeszcze lepiej będziemy mogli poczuć, że kierujemy maszyną kroczącą o wadze kilkudziesięciu ton. Akcja gry toczy się w 3050 roku. Jako pilot potężnej maszyny przemierzamy świat przyszłości ścierając się z mechanicznymi przeciwnikami. W grze będą dostępne zarówno pojazdy naziemne, powietrzne jak i tryb piechoty.

W „MechWarriorze 5: Mercenaries” wcielamy się w rolę pilota maszyny kroczacej (fot. Piranha Games)

„MechWarrior” swoje początki miał jako gra planszowa. Jeszcze jako „BattleDroids” była wydana w 1984 roku przez firmę FASA. Od tego czasu tytuł doczekał się wielu wznowień, gier RPG, karcianek, a także symulatorów. W 1989 roku studio Dynamix stworzyło pierwszego „MechWarriora” wydanego na DOS-a i Macintosha. Był to jednocześnie pierwszy tytuł, w którym gracz mógł kierować mechem z perspektywy pierwszej osoby. Od tamtego czasu powstało 20 gier w tym uniwersum, stworzonych przez różnych producentów.

Zniszczalne środowisko i różnorodność terenów zapewnią frajdę na wiele godzin rozgrywki (fot. Piranha Games)

Od 2014 roku „MechWarriorem” zajmuje się kanadyjskie studio Piranha Games. Ostatnią grą z tego cyklu był stworzony przez Infinite Game Publishing „MechWarrior Online”, w który można pograć za darmo pobierając instalator ze strony producenta. „MechWarrior 5: Mercenaries” będzie płatnym tytułem, który będzie można rozszerzać za pomocą fanowskich modyfikacji publikowanych na Steamie. | CHIP

Źródło: Piranha Games