Messenger Kids, czyli Facebook dzieciom

„Messenger Kids” to komunikator dla dzieci poniżej 13. roku życia. Aby z niego skorzystać, nie trzeba zakładać konta na Facebooku. Wystarczy zainstalować „Messenger Kids” na tablecie bądź smartfonie. Kontakty zatwierdzają rodzice. Aplikacja od poniedziałku jest już dostępna w St. Zjednoczonych. W innych krajach aplikacja pojawi się w najbliższych miesiącach.

Celem dziecięcego komunikatora jest walka z niewłaściwymi treściami, na jakie mogą przypadkiem natknąć się dzieci, korzystające z „dużego” komunikatora lub z konkurencyjnych aplikacji. Dlatego w tym komunikatorze zastosowane zostały filtry, które uniemożliwiają przesyłanie treści o charakterze erotycznym lub zawierających przemoc. Jednocześnie, do obsługi aplikacji został wyznaczony zespół moderatorów, którzy mają reagować na zgłoszenia użytkowników. Jednocześnie FB odniósł się do ew. oskarżeń o chęć zarabiania na najmłodszych i oświadczył, że w aplikacji dla najmłodszych nie będzie prowadzić komercyjnych działań.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.