Metro: Exodus – nowa gra oparta o książki Głuchowskiego wygląda znakomicie

Gra Metro: Exodus to rozwinięcie fabuły z książek Dymitra Głuchowskiego, które są jednymi z najpopularniejszych tytułów post-apo ostatnich lat. Gra ukaże się w 2018 roku.

Kolejna eGRAnizacja prozy Głuchowskiego to dowód na to, że jest to cykl niezmiernie popularny. Metro: Exodus, gra tworzona przez 4A Games, właśnie otrzymało nowy trailer, w całości rozgrywający się na powierzchni zniszczonego świata.

To pewne novum, ponieważ do tej pory w grach osadzonych w świecie znanym z książek nie wychodziliśmy właściwie na powierzchnię, a przynajmniej nie na dłuższy czas. Po Metro: 2033 i Metro: Last Light, Exodus będzie trzecią dużą grą opierającą się o książkę  Dymitra Głuchowskiego.

Metro: Exodus
Każdy kto czytał książki z uniwersum Metro: 2033 wie doskonale, że świat powierzchni to prawdziwa jazda bez trzymanki (fot. 4A Games)

Gra ma ukazać się jesienią 2018 roku, wyłącznie na platformę PC. Przynajmniej na tę chwilę brak informacji na temat jej wersji na którąś z popularnych konsol. Podobnie jak poprzednie części, także Metro: Exodus będzie shooterem, w którym bardziej niż na akcję, powinniśmy nastawić się na klimat, skradania i eksplorację. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.