Ponad 1400 dol. na sekundę zarabia Apple

TitleMax, działająca w St. Zjednoczonych firma zajmująca się m.in. udzielaniem kredytów,, pokusiła się o opracowanie zestawienia, które pokazuje, ile w ciągu jednej sekundy zarabiały w 2016 r. największe amerykańskie firmy. Najwięcej zarabia Apple. Wystarczy jedna sekunda, by majątek firmy powiększył się o 1444 dol. W tym samym czasie Alphabet zarabia jedynie nieco ponad 600 dol, a Microsoft „tylko” 531 dol.

Jeśli chodzi o wynik netto za 2016 r. Apple zdecydowanie wygrywa. Zysk netto firmy wyniósł 45 miliardów dol. Apple będzie prawdopodobnie pierwszą firmą, która osiągnie niedługo wartość biliona dolarów. Aby sobie wyobrazić o jakich pieniądzach mowa, TitleMax policzył, że podzielenie 45 mld dolarów na 365 dni daje ponad 123 mln. dol. dziennie. Tymczasem mediana tygodniowych zarobków amerykańskiego pracownika wynosi ok. 859 dol. Na szczęście TitleMax nie sięgnął do porównań z polskimi zarobkami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.