Zimowa wyprzedaż na Steam

Dużych wyprzedaży na Steam jest kilka w ciągu roku. Wyprzedaż zimowa zawsze startuje na chwilę przed świętami. Nic dziwnego, jeśli zapomnieliście kupić prezentów, teraz to właśnie te cyfrowe stanowią dla was ratunek.

W największym sklepie z grami na świecie wystartowała zimowa wyprzedaż, która potrwa do 4 stycznia, do godziny 10 czasu polskiego. Tytuły, które przeceniono to często bardzo dobre gry, warto więc sprawdzić co ciekawego Gabe Newell i jego koledzy mają nam tym razem do zaoferowania.

Wybrałem kilka gier, w moim subiektywnym odczuciu szczególnie wartych uwagi:

Cała seria gier Divinity została przeceniona w ramach wyprzedaży zimowej. I prawdę mówiąc te obniżki, chociaż nie tak duże, są miłym gestem do popularyzacji tej naprawdę dobre serii cRPG. Zwłaszcza ostatni Divinity: Original Sin II jest godny uwagi, ale poprzednie części też mają „to coś”.

Jedna z ciekawszych serii gier cRPG ostatnich lat przeceniona w całości (fot. Steam)

Całkiem niezłe oferty pojawiły się także na komputerowe klasyki. Portal 2 dostaniemy za 7,19 zł, a 66 zł przyjdzie nam zapłacić za Baldur’s Gate Saga czyli zestaw zawierający odświeżone wersje pierwszej i drugiej części gry, oraz dodatek Siege of Dragonspear do części pierwszej. Jeśli nigdy nie graliście w gry, których bohaterem jest Batman, to teraz macie okazję, bo przeceniono wszystkie tytuły z serii Arkham i LEGO Batman. Oczywiście są to zupełnie różne klimatem gry 😉 Za 49,99 zł dostaniemy też Dark Souls 3, tytuł trudny, ale zapewniający naprawdę świetną rozrywkę.

Z ostatnio nagrodzonych na Game Awards gier przeceniono np. oryginalną Hellblade Senua’s Sacrifice. Ja zwróciłbym jeszcze waszą uwagę na Elex, ciekawy cRPG akcji, stworzony w dużej mierze przez autorów serii Gothic. Dobrych gier jest tu więcej, warto poszukać i znaleźć coś dla siebie. Podzielcie się z nami w komentarzach jakie gry są waszym zdaniem numerem jeden zimowej wyprzedaży. | CHIP