40% szans, że Apple kupi Netflixa. Z powodu Trumpa.

Dzięki wprowadzonej przez administrację prezydenta Trumpa obniżce podatków dla firm, Apple może wwieźć do USA ogromną większość z 252 miliardów dolarów wolnych środków, jakie ma zgromadzone w innych państwach płacąc tylko jednorazowy podatek wysokości 10% kwoty.

Analitycy Citi przewidują, że jeśli Apple mając niespodziewanie do dyspozycji trochę drobnych zdecyduje się pójść na małe zakupy, najprawdopodobniej (prawdopodobieństwo oceniane przez nich na 40%) kupi serwis streaminowy Netflix.

Uzasadniając swoje prognozy analitycy powołują się na fakt, że iTunes staje się mniej atrakcyjne dla klientów w sytuacji, kiedy Netflix coraz mocniej inwestuje w przygotowywanie własnych produkcji, podczas gdy w serwisie Apple dostępne są tylko filmy i seriale które można też obejrzeć gdzie indziej. Dla firmy Tima Cooka znacznie łatwiej byłoby przejąć Netflixa, niż od zera budować kompetencje producenta filmowego. Dodatkowo, jak twierdzą analitycy, „Apple ma za dużo pieniędzy” i coś powinna z nimi zrobić.

Zakup Netflixa kosztowałby Apple prawdopodobnie około 80 mld dolarów. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.