wifi

W Androidzie 8.1 pomiar prędkości Wi-Fi jeszcze przed połączeniem

Fot. Pixabay
Oreo określi zawczasu szybkość bezprzewodowej, publicznej sieci. Niestety funkcja dotyczy tylko niezabezpieczonych Wi-Fi.

Zamiast tracić czas na szukanie publicznego hotspotu o przyzwoitej jakości, teraz użytkownicy Androida zobaczą krótką adnotację o szybkości Wi-Fi jeszcze przed połączeniem z daną siecią. By skorzystać z tej funkcji, trzeba wejść do sekcji Ustawień, gdzie sprawdzamy wykaz wszystkich bezprzewodowych sieci, w zasięgu których jesteśmy. Oprócz nazw będzie tam kategoria, opisująca prędkość: wolna (0-1 Mbps), OK (1-5 Mbps), szybka (5-20 Mbps) i bardzo szybka (powyżej 20 Mbps). Nie są to co prawda dokładne pomiary, ale dadzą wyobrażenie.

Pomiar będzie jednak możliwy tylko w przypadku niezabezpieczonych Wi-Fi. Rozwiązanie jak zwykle udostępniane jest stopniowo kolejnym grupom użytkowników Androida 8.1. Niestety z tak przydatnej funkcji skorzysta na razie relatywnie niewielu. Android Oreo jest w tej chwili tylko w Pixelach, Xperii XZ1, Xperii XA2, Huawei Mate 10 Pro, HTC U11 i LG V30. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.