Apple przyznaje: błąd w architekturze procesorów dotyczy też m.in. Mac-ów i iPhone’ów

Apple korzysta z procesorów produkowanych przez Intel w swoich komputerach. Jednak koncern poinformował, że problem dotyczy również ich własnych, mobilnych układów. Zagrożenie bezpieczeństwa wzięło się z błędu w konstrukcji procesorów. Ten słaby punkt wzięli sobie za cel twórcy ataków, nazwanych Spectre i Meltdown. Apple stwierdza, że luki znalazły się zarówno w Mac-ach, jak i w iPhone’ach, iPadach oraz Apple TV. Wyjątkiem jest tylko Apple Watch, odporny na Meltdown. Ten typ ataku został już unieszkodliwiony także w urządzeniach, które otrzymały wersje systemów iOS 11.2, macOS 10.13.2 i tvOS 11.2. Nad łatkami, dotyczącymi Spectre, firma z Cupertino jeszcze pracuje:

– Analiza technik stosowanych przez Spectre wykazała, że ​​chociaż są one niezwykle trudne do wykorzystania, nawet przez aplikację pracującą lokalnie na Mac-u lub urządzeniu z systemem iOS, mogą być potencjalnie użyte w JavaScripcie, działającym w przeglądarce internetowej – pisze Apple w oświadczeniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.