Intel w sprawie błędu bezpieczeństwa

Na stronie Intela pojawiło się oświadczenie firmy dotyczące luki bezpieczeństwa, omawianej wczoraj także na łamach CHIP. Pełną treść oświadczenia znajdziecie pod tym linkiem (tekst w języku angielskim).

Z oświadczenia wynika, że zagrożenie nie jest takie poważne, spadki wydajności dotyczą wyłącznie niszowych zastosowań, oraz, co najważniejsze, nie są wyłączną cechą procesorów Intela. Obniżenie wydajności po zastosowaniu łatki jest nie tylko, jak pisze Intel, niedostrzegalne przez typowego użytkownika, ale też może się zmniejszać z czasem.

Firma podaje także informację, że pracuje nad rozwiązaniem problemu wraz z ARM i AMD. Dalsza część oświadczenia to już zapewnienia, że produkty Intela są bezpieczne, a firma dba o ten aspekt najlepiej na świecie. Czyli: „jest ok, jest bezpiecznie, łatka na linuksa spowalnia, ale tylko w niektórych zastosowaniach, prasa się czepia”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.