Strava podpowiada, gdzie są tajne bazy wojskowe

Strava to na Zachodzie bardzo popularna aplikacja do monitorowania aktywności fizycznej oraz zapamiętywania tras biegowych. W listopadzie ubiegłego jej twórcy udostępnili tzw. „globalną mapę cieplną”, na której pokazywane są wszelkie trasy biegów i przejazdów.

Warszawa w aplikacji Strava. Aż taka rozbiegana, czy po prostu wszyscy chodzą tu bardzo szybko?
Okazuje się, że jeden z użytkowników aplikacji przyjrzał się uważnie mapie i znalazł trasy biegowe w różnych ciekawych miejscach. Analiza tych tras pozwala się domyślać, że niektórzy użytkownicy Stravy to lokatorzy baz wojskowych, którzy lubią biegać wzdłuż ogrodzeń baz wojskowych i nie wyłączyli aplikacji lub GPS-a w urządzeniu połączonym z aplikacją. Całkiem to zresztą zrozumiałe, bo bez tego korzystanie ze Stravy nie ma sensu.
Na mapie Stravy można więc znaleźć bazę amerykańskiego wojska w Mosulu lub bazę Royal Air Force na Falklandach, bądź ściśle strzeżone tereny wojskowe na terenie Finlandii.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.