Allegro będzie blokować konta za sprzedaż „spod lady”

Częstą praktyką jest „dogadywanie się” pomiędzy sprzedającym w serwisie Allegro a kupującym w serwisie, w celu uniknięcia opłaty należnej serwisowi. Do sfinalizowania transakcji dochodzi już poza serwisem. Niektórzy sprzedający łamią regulamin świadomie, inni nie, np. tacy, którzy proponują składanie zamówień telefonicznych, co również jest sposobem na ominięcie serwisu aukcyjnego. Korzystanie z platformy, ale finalizowanie transakcji poza nią, jest obejściem regulaminu i zjawiskiem niekorzystnym finansowo dla Allegro, stąd zmiany w regulaminie, które miały miejsce 22 lutego. Sprecyzowane zostały informacje, jakie działania promocyjne naruszają zasady Allegro.

Allegro zwraca uwagę, że tylko transakcje finalizowane w serwisie są objęte programem ochrony kupujących. Jednocześnie każda transakcja wpływa na historię i wiarygodność obydwu stron. Poza tym serwis oferuje pomoc w razie ew. sporów pomiędzy sprzedającym i kupującym. Niezależnie od tego serwis zdecydował, że w przypadku permanentnego obchodzenia regulaminu będzie blokować konta oszukujących go sprzedawców. Broniąc swoich interesów serwis zapowiada, że będzie też wyrywkowo kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.