Atari stworzy własną kryptowalutę

Już w grudniu ubiegłego roku Atari przebąkiwało o planach na stworzenie własnej cyfrowej waluty. Teraz zdradziło nieco więcej informacji. Firma jest w trakcie wykupywania udziałów w spółce tworzącej nową platformę rozrywki opartą o technologię blokchain. W wyniku tych działań powstanie kryptowaluta o nazwie Atari Token. Cyfrowy pieniądz będzie m.in. zasilać internetowe kasyna, które Atari tworzy wraz z firmą Pariplay. Jak podkreślił Frederic Chesnais, szef Atari, celem firmy jest osiągnięcie strategicznej pozycji z niewielkim ryzykiem gotówkowym i zapewnienie najlepszych możliwych rzeczy związanych z marką.

Choć informacje są dość szczątkowe, to wystarczyły one do tego, by akcje Atari podskoczyły aż o 60%. Jak widać, choć rynek kryptowalut jest niestabilny i wiążą się z nimi liczne zagrożenia, kolejni giganci biznesu zamierzają rozwijać technologię blockchain i uszczknąć coś sobie z najpopularniejszego trendu ostatnich miesięcy. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.