„Dziwny Pan ze Stocku” wystąpił w teledysku

Andras Arotó, to anonimowa gwiazda memów, na którą z pewnością choć raz natknął się każdy internauta. Mężczyzna został zatrudniony przez zespół Cloud 9+ do teledysku o tytule „Hide the Pain”, w którym odgrywa główną rolę. Rzadko kiedy zdarza się, by kariera nieświadomych bohaterów memów wychodziła poza statyczne obrazki.

Ten siwowłosy wiecznie uśmiechnięty Węgier zdobył popularność w sieci za sprawą pojedynczej,  komercyjnej sesji fotograficznej. Gdy zdjęcia trafiły do tzw. stocków, czyli banków fotografii, w okolicach 2011 roku internauci szybko zwrócili uwagę na charakterystyczną minę mężczyzny, która kojarzy się z tłumionym bólem lub dyskomfortem. Nazwany za granicą Haroldem ukrywającym swój ból (Hide the Pain Harold) model, w Polsce został obwołany po prostu „Dziwnym Panem ze Stocku” i stał się bohaterem niezliczonych memów.

Wykorzystanie mało znanej w fizycznym świecie, a zarazem szalenie popularnej w wirtualu osoby do promocji jest genialnym posunięciem marketingowym. Sam utwór pozostawiamy już waszej osobistej ocenie.