„Dziwny Pan ze Stocku” wystąpił w teledysku

Andras Arotó, to anonimowa gwiazda memów, na którą z pewnością choć raz natknął się każdy internauta. Mężczyzna został zatrudniony przez zespół Cloud 9+ do teledysku o tytule „Hide the Pain”, w którym odgrywa główną rolę. Rzadko kiedy zdarza się, by kariera nieświadomych bohaterów memów wychodziła poza statyczne obrazki.

Ten siwowłosy wiecznie uśmiechnięty Węgier zdobył popularność w sieci za sprawą pojedynczej,  komercyjnej sesji fotograficznej. Gdy zdjęcia trafiły do tzw. stocków, czyli banków fotografii, w okolicach 2011 roku internauci szybko zwrócili uwagę na charakterystyczną minę mężczyzny, która kojarzy się z tłumionym bólem lub dyskomfortem. Nazwany za granicą Haroldem ukrywającym swój ból (Hide the Pain Harold) model, w Polsce został obwołany po prostu „Dziwnym Panem ze Stocku” i stał się bohaterem niezliczonych memów.

Wykorzystanie mało znanej w fizycznym świecie, a zarazem szalenie popularnej w wirtualu osoby do promocji jest genialnym posunięciem marketingowym. Sam utwór pozostawiamy już waszej osobistej ocenie.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.