Facebook przeznaczy 10 mln dol. dla liderów lokalnych społeczności

Podczas londyńskiego Facebook Communities Summit Europe zapowiedziane zostało uruchomienie przez FB programu wspierającego liderów lokalnych społeczności. Wsparcie, poza różnego rodzaju szkoleniami, ma też wymiar materialny. Pula nagród wynosi łącznie 10 mln. dol. Pieniądze zostaną przyznane tym osobom, które „budują społeczności, wykorzystując do tego aplikacje i usługi  Facebooka”.

W ramach programu Facebook zaoferuje szkolenia, stypendia i wsparcie dla 105 osób, które nadeślą zgłoszenie. Spośród nich Facebook wybierze pięć osób, które są liderami społeczności w swoim miejscu zamieszkania, a każda z nich otrzyma aż milion dolarów na sfinansowanie swoich projektów. Natomiast pozostałe osoby otrzymają po 50 tys. dol. każda, które będą mogły wykorzystać na konkretną inicjatywę społeczną.

Aby wziąć udział w programie, należy złożyć aplikację. Zgłoszenia zostaną rozpatrzone latem tego roku. FB nie podał konkretnej daty ogłoszenia wyników, obiecując jednak, że wszyscy aplikujący zostaną powiadomieni o losach ich zgłoszenia.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.