Google Pay zamiast Android Pay i Google Wallet

Fot. Google
Google łączy usługi Google Wallet i Android Pay w jedną o nazwie Google Pay. Po tej w zasadzie kosmetycznej zmianie akcje Alphabetu zyskały 1,3 procent.

Inwestorzy liczą, że nowa nazwa pomoże spopularyzować narzędzie. Google Pay pozwala płacić za produkty i usługi przy pomocy smartfonu. Wcześniej koncern próbował zachęcić do bezgotówkowych płatności z użyciem Android Pay i Google Wallet – zmodyfikowana usługa ma połączyć oba pomysły. W niedalekiej przyszłości użytkownicy będą też mogli wysyłać sobie nawzajem pieniądze.

Google Pay (graf. Google)

To odpowiedź na podobną usługę wprowadzoną przez Apple. Pomysł miałby szansę powodzenia, gdyby nie fragmentacja Androida. Z najnowszej wersji systemu Google’a korzysta niewielki ułamek użytkowników smartfonów. Firma robi jednak wiele, aby tę sytuację zmienić. Od Androida Oreo aktualizacja będzie łatwiejsza dzięki bardziej modułowej budowie systemu.

Polscy partnerzy Google Pay (graf. Google)

Z usługi można u nas korzystać w większości hipermarketów, na stacjach benzynowych i w kawiarniach. Aplikację obsługuje też 12 polskich banków. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.