Modyfikowany Węgiel: polska premiera

Na dzień przed publiczną premierą serialu „Altered Carbon”, Netflix uruchamia pawilon poświęcony będącej jednym z motywów przewodnich serii zapisu i technologii transferu świadomości pomiędzy ciałami.

„Altered Carbon” to ekranizacja doskonałej powieści Richarda Morgana o tym samym tytule, wydanej w Polsce jako „Modyfikowany węgiel”. W roku 2384 w którym dzieje się akcja książki, ludzkość opanowała technologię zapisu świadomości i wspomnień człowieka do postaci cyfrowej, umożliwiając jej transfer do sieci lub do innego ciała.

Już poniedziałek zaprosimy was do przeczytania artykułu okładkowego, w którym nasza autorka, Joanna Sosnowska opowie o tym, jak ludzkość śni o technologicznej nieśmiertelności – o początkach marzeń, kierunkach badań, rozwoju technologii i tym, jakie są szanse na osiągnięcie celu. Napisze też, z czym może wiązać się nieśmiertelność, zarówno dla jednostek, jak i społeczeństwa. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.