Nintendo Labo na filmikach

W ubiegłym miesiącu ruszyła przedsprzedaż Nintendo Labo – kartonowych akcesoriów do samodzielnego montażu, które wykorzystują konsolę Nintendo Switch do stworzenia bardziej kreatywnych zabawek. Teraz producent opublikował serię filmów w szczegółowy sposób wyjaśniających jak w praktyce działają poszczególne zestawy i na co mogą liczyć konsumenci, którzy zdecydują się na zakup.

Polecamy zwrócić uwagę zwłaszcza na film dotyczący Variety Kit, czyli kompletu kilku kartonowych gadżetów. Producent wykorzystał w nim wibracje kontrolerów do wprawienia w ruch zdalnie sterowanego „samochodu bez kół”, a także czujniki podczerwieni, które działają jak kamera i w połączeniu z tekturowymi markerami pozwalają zabawce na autonomiczną „jazdę”. Ciekawie wygląda także pianino, do którego można włożyć podziurkowaną kartę z odpowiednim rytmem i pobawić się we własne studio nagraniowe. Warto zauważyć, że dzięki oprogramowaniu dołączonemu do zestawów można samodzielnie skonstruować inne zabawki, wykorzystując prosty programator komend.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.