Twórca litecoina ostrzega przed oszustami

Założyciel giełdy Coinbase ostrzegł przed próbami podszycia się pod litecoina. Obecnie litecoin jest piątą najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. W sieci pojawiły się informacje, że planowany jest tzw. fork, czyli zmiana protokołu litecoina. W jej wyniku miałaby powstać nowa kryptowaluta, litecoin cash. Jednak według twórcy oryginalnego litecoina, to próba wyłudzenia pieniędzy.

Fakenews na którym oszuści chcą zarobić pieniądze nawiązuje do innego forka jaki miał miejsce pół roku temu. 1 sierpnia 2017 roku nastąpił podział bitcoina na BTC (obecnie najpopularniejszą kryptowalutę) i BCH (bitcoin cash). Kryptowaluty rozdzieliły się podczas zmiany protokołu i są notowane na giełdach rywalizując ze sobą. Zamieszanie wykorzystali twórcy giełdy BitConnect, któa okazała się piramidą finansową. Stworzyli włąsną kryptowalutę o skróconej nazwie BCC. Co gorsza, na niektórych giełdach bitcoin cash również był sprzedawany jako bcc. Dlatego przed zainwestowaniem swoich pieniędzy radzimy uważnie sprawdzić dokładną nazwę kryptowaluty, aby nie paść ofiarą oszustwa. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.