Wirus terminali płatniczych

Odkryto nowy typ wirusa, który umożliwia sczytanie wszystkich danych karty kredytowej lub płatniczej. Zagrożenie nazywa się UDPoS i rozprzestrzenia się poprzez popularny program służący m.in. do zdalnej obsługi terminali płatniczych LogMeln. Terminale są bowiem de facto normalnymi komputerami, a ich obsługa, taka jak aktualizacje i ewentualne naprawianie problemów software’owych jest wykonywana zdalnie.

Hakerzy będą coraz bardziej eksploatować nasze przywiązanie do technologii – mówi Łukasz Nowatkowski z firmy G DATA Software – W tym wypadku atak jest na tyle wyrafinowany, że rozprzestrzenia się poprzez fałszywy mail, informujący o konieczności zainstalowania aktualizacji programu LogMeln. Nieostrożny użytkownik, otwierając wiadomość daje hakerom dostęp do terminali płatniczych i wszystkich transakcji, jakie były na nim wykonywane. Co następuje po tym, jest łatwe do przewidzenia.

Pozostaje liczyć na to, że problem zostanie szybko załatany, a obsługujący zdalne serwisowanie terminali użytkownicy nie dadzą się nabrać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.