Bitcoin stanie się jedną globalną walutą? Tak uważa Jack Dorsey

Zaledwie dekadę dzieli nas od tego, by bitcoin stał się jedyną globalną walutą świata. Takiego zdania jest przynajmniej Jack Dorsey, CEO Twittera i Square. Deklarację taką Dorsey złożył w wywiadzie dla brytyjskiej gazety Sunday Times. Zdaniem Dorseya, bitcoin będzie używany do każdej drobnej płatności (jak np. za kawę) i w ciągu 10 lat, a być może i szybciej – jak twierdzi Jack Dorsey – bitcoin  zastąpi wszystkie dotychczasowe waluty świata.

Twierdzenia Dorseya to nie tylko przekonania, ale również biznesowa racjonalność. Dorsey jest zainteresowany tym, aby bitcoin był jak najbardziej powszechny. W listopadzie ubiegłego roku Square zadeklarowało, że będzie obsługiwać transakcje (kupno i sprzedaż) bitcoinowe za pomocą aplikacji Cash. Ponadto Dorsey jest również znaczącym inwestorem startupu Lightning Labs, który pracuje – jakżeby inaczej – nad technologią, która ma uczynić bitcoina szybszego i łatwiejszego w użyciu. Pytanie czy faktycznie Dorsey ma jakieś przesłanki by tak sądzić, czy po prostu uważa tak, bo było by to dobre dla jego biznesów? Myślę, że na to możecie sobie sami odpowiedzieć.

Jack Dorsey

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.