korea

Biura w Korei Południowej będą wcześniej wyłączały komputery

Fot. Pixabay
Urzędnicy w demokratycznej Korei pracują rocznie 2739 godzin. To o 1000 godzin więcej niż średnia w innych rozwiniętych krajach. Politycy wymyślili zatem 3-etapowy plan walki z nadgodzinami.

W ciągu najbliższych 3 miesięcy rząd Południowej Korei przeprowadzi 3 fazy planu walki z nadgodzinami. Od 30 marca wszystkie komputery w państwowych biurach będą o 20:00 wyłączane. Później w piątki (w drugim i czwartym tygodniu miesiąca) komputery zostaną wyłączone o 19:30. Od maja natomiast już w każdy piątek maszyny biurowe nie będą mogły działać od 19:00. Akcja ma dotyczyć wszystkich państwowych urzędów, ale w specjalnych przypadkach są możliwe odstępstwa.

Koreańczycy są jednym z najbardziej przepracowanych narodów świata (fot. Unsplash)

Już wcześniej rząd Korei Południowej przyjął ustawę, która skraca o 16 maksymalną liczbę godzin pracy w tygodniu (z 68 do 52). Jednak nadgodziny są tak mocno wpisane w przyzwyczajenia, że aż 67% tamtejszych urzędników nie aprobuje zmiany zasad.

Tymczasem z niedawnych badań wynika, że 42% osób doświadcza w swoim życiu problemów związanych z długotrwałym stresem w pracy. A aż 75% polskich ankietowanych pracuje więcej niż 40 godzin tygodniowo. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.