Błędy ortograficzne w tweetach Trumpa

To, że aktualny prezydent USA jest, mówiąc delikatnie, dość wylewny w mediach społecznościowych, nie jest szczególną tajemnicą. Donald Trump udziela się bardzo aktywnie na Twitterze. Niestety to co prezydent tam pisze nie zawsze jest poprawne. I nie chodzi tu o treść (chociaż i tu bywa różnie), ale o formę. Trump jest bowiem znany z tego, że jego wypowiedzi świadczą o dość swobodnym podejściu ich autora do ortografii.

Nie wdając się w szczegóły: Trumpowi zdarzają się błędy. Ciekawą zależność między twittami prezydenta USA, a wyszukiwaniem haseł podał portal Dictionary.com. Podał on, że np. po poniższym wpisie wyszukiwanie dla słowa „tapp” (prawidłowo „tap”) wzrosło o 46,3%.

Bywa, że na koncie Donalda Trumpa na Twitterze znikają wpisy z błędami, by wkrótce pojawiły się te zapisane poprawnie. Czyżby prezydent USA zatrudniał korektora? Bo to, że nie używa np. Grammarly to raczej pewne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.