CHIP Winter Challenge: Hamak Lesovik Ultralight i tarp Groza Ultralight [WIDEO]

Nie ma lepszej metody spania w terenie niż spanie w hamaku. Zestaw, składający się z hamaku i płachty biwakowej, czyli tarpu, jest dużo lżejszy, nieporównywalnie mniejszy i o wiele wygodniejszy niż namiot. Chociaż niewątpliwie wymaga przełamania typowej dla nas, mieszczuchów, obawy przed nocą w lesie bez możliwości odcięcia się od otoczenia, np. dzięki ścianom namiotu.

Hamak z serii Ultralight i tarp Groza Ultralight, produkcji polskiej firmy Lesovik, to prawdziwe cudeńka technologii i projektowania. Są wykonane z wytrzymałego i wodoodpornego sinylonu, a więc silikonowanej tkaniny nylonowej o splocie rip-stop. Ten splot zabezpiecza przed rozciąganiem oraz rozdarciem, sprawiając, że doskonale nadaje się do szycia właśnie hamaków i płacht. A to nie wszystko: hamak, który, zgodnie z informacjami producenta może wytrzymać obciążenie ponad 120 kilogramów, wisi na zaledwie dwóch cienkich linkach. Sekret tkwi w tym, że są one wykonane z włókien dyneema – polietylenu o bardzo dużej odporności na zerwanie i niewielkiej wadze, który w dodatku nie chłonie wilgoci. Zastosowany przez Lesovika system regulacji linek hamaku wykorzystuje pętle z dyneemy, gdzie ruchomy rdzeń może być wyciągany z oplotu, skracając długość zawieszenia. Zobaczcie więcej w naszym wideo ze Strzebowisk w Bieszczadach, nagranym w trakcie CHIP Winter Challenge.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.