Dziś premiera filmu „Anihilacja” na Netflixie

Pierwotnie obraz Alexa Garlanda („Ex Machina”) miał pojawić się w kinach, jednak Paramount Pictures podjęło ostatecznie inną decyzję. „Anihilację” na dużym ekranie zobaczyć mogą jedynie Amerykanie i Chińczycy, natomiast reszta świata od teraz może oglądać film na Netflixie.

Jest to ekranizacja książki Jeffa VanderMeera, która opowiada o wyprawie badaczek do skażonej i odizolowanej przez wojsko Strefy X, z której nikomu nie udało się jeszcze powrócić. Jedną z głównych bohaterek jest Lena (Natalie Portman), biolożka, której mąż zaginął w tym terenie w trakcie sekretnej misji. Na miejscu kobiety spotkają się ze zmutowaną fauną i florą, która w pewien sposób zdaje się też wpływać na umysły ludzi. Film zebrał już całkiem niezłe recenzje w USA (7,8/10 w serwisie IMDB, 79% na Metacritick). O „Anihilacji” wspominaliśmy też w naszym zestawieniu najciekawszych filmów SF na rok 2018.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.