Elon Musk zapowiada, że usunie profil SpaceX z Facebooka

Akcję #deleteFacebook, zapoczątkował Brian Acton, twórca WhatsAppa. Musk, zagadnięty przez Actona na Twitterze o usuwanie kont, odpisał: „A co to jest Facebook?”. Dalej stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy z istnienia strony SpaceX w portalu Marka Zuckerberga. Jednak jak zastrzegł, nie usunie konta na Instagramie, dopóki serwis pozostaje „możliwie niezależny” od Facebooka (którego jest częścią).

— Nigdy nie używałem Facebooka. Nie uważam się za jakiegoś męczennika, ani że moje firmy na tym w jakikolwiek sposób ucierpią. Poza tym, nie reklamujemy się tam, ani nie płacimy za wsparcie, więc… nie przejmuję się tym — podkreślił Elon Musk.

Od początku tygodnia wartość giełdowa Facebooka spadła o ponad 50 miliardów dolarów. To efekt kontrowersji wokół wycieku danych, które posłużyły firmie Cambridge Analytica do działań w kampaniach wyborczych w wielu krajach, między innymi podczas amerykańskich wyborów w 2016 roku.

Twitterowa dyskusja z udziałem m.in. Elona Musk i Briana Actona (graf. CHIP)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.