Groźny polski haker złapany

Belgijska policja złapała polskiego hakera Tomasza T., Armaged0na, któremu zarzuca się pranie brudnych pieniędzy, oszustwa komputerowe, niezgodne z prawem korzystanie z e-maili i inne przestępstwa. Haker ma na swoim koncie kilka tysięcy oszukanych osób.

Tomasz T. zajmował się między innymi wysyłaniem e-maili z fałszywymi fakturami. przekonując odbiorców, że powinni otworzyć załącznik. Po otworzeniu załącznika dochodziło do infekcji komputera ransomware’em. Aby odzyskać dane, użytkownicy musieli zapłacić okup. Tomasz T. wyłudził też kilkadziesiąt tysięcy złotych z tak zwanych kart pre-paid, podszywał się pod banki, firmy kurierskie i instytucje państwowe, na przykład urząd Głównego Inspektora Danych Osobowych. Zaatakował giełdę kryptowalut i spowodował straty sięgające pół miliona złotych.

(Żródło: Niebezpiecznik.pl)

Tomasz T. jest też autorem wirusa VBKlip, który podmieniał numery kont bankowych podczas ich kopiowania. Ofiara takiego ataku mogła nie zauważyć, że numer konta wklejony do formularza różni się od oryginalnego i pieniądze wędrują na niewłaściwe konto.

Tomaszowi T. postawiono łącznie 181 zarzutów. 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.