„Martwe strefy” w ekranach niektórych Samsungów Galaxy S9 i S9 Plus

Na forum Samsunga i w portalu Reddit pojawiły się relacje o niewłaściwym działaniu przednich paneli najnowszych telefonów koreańskiej firmy. Właściciele flagowych urządzeń dołączają nagrania, takie jak poniższe, na których widać, że ekran dotykowy nie funkcjonuje właściwie. Są tzw. martwe strefy, gdzie wyświetlacz nie rejestruje dotknięcia. Nie ma reguły, jeśli chodzi o miejsce ekranu. Użytkownicy, którzy natrafili na podobny problem, powinni poprosić o pomoc producenta. Samsung udziela rocznej gwarancji na wyświetlacze. Na razie nie wiadomo, jak duża, bądź jak mała, jest skala tego problemu. Galaxy S9 i S9+ miały premierę blisko miesiąc temu. Tu Konstanty Młynarczyk szczegółowo omawia obydwa modele.

Poproszona przez nas o komentarz firma Samsung przysłała nam następujące oświadczenie:

„Zadowolenie klientów jest dla firmy Samsung najważniejsze. Odnotowaliśmy niewielką ilość przypadków związanych z responsywnością ekranów dotykowych w Galaxy S9/S9+. Jesteśmy w kontakcie z klientami i badamy wszystkie zgłoszenia” – biuro prasowe Samsung Electronics Polska.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.