Policja z Tempe opublikowała nagranie

Policja w Tempe opublikowała film nagrany kamerą autonomicznego samochodu Ubera, pod którego kołami poniosła śmierć kobieta.

Na filmie widać, że autonomiczny pojazd nie zwolnił przed uderzeniem w pieszą. Poza tym widać też, że osoba siedząca w samochodzie niezbyt uważnie patrzy na drogę. Inna rzecz, że ofiara wypadku 49-letnia Elaine Herzberg zupełnie niespodziewanie wychodzi z ciemności. Można się więc zastanawiać, czy jakikolwiek kierowca miałby szansę uniknąć zderzenia z pieszą.

Po wypadku Uber zawiesił testy pojazdów autonomicznych prowadzone w USA.

Tempe Police Investigating Collision

Tempe Police Vehicular Crimes Unit is actively investigatingthe details of this incident that occurred on March 18th. We will provide updated information regarding the investigation once it is available

Opublikowany przez Tempe Police Department na 21 marca 2018

Warto przypomnieć, że w Polsce istnieje obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez wszystkie osoby, które poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Niejednokrotnie też widać, że nawet w oświetlonym terenie zabudowanym pieszym przydałyby się elementy odblaskowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.