Prawdopodobnie ktoś włamał się do bazy danych o klientach Aero2

Wyciek dotyczy imion, nazwisk, fizycznych adresów, adresów mailowych, numerów telefonu, numerów kart SIM, kodów PUK i udzielonych w ramach umów zgód. Nie wykradziono natomiast numerów PESEL i danych z dowodów osobistych klientów. Aero2 pisze teraz do swoich użytkowników:

Otrzymaliśmy zgłoszenie, iż mogło nastąpić nieuprawnione uzyskanie dostępu do niektórych danych osobowych części Klientów BDI (Bezpłatnego Dostępu do Internetu), którzy skorzystali z oferty pakietów komercyjnych – pisze w komunikacie operator.

Firma doradza użytkownikom zmianę hasła w serwisie oraz zawiadamianie policji lub Aero2 o próbach wykorzystania osobistych danych. Operator udostępnia darmowy internet o prędkości do 0,5 Mb/s. Włamanie miało dotknąć jednak tylko tych, którzy dodatkowo wykupili płatne usługi. Firma zawiadomiła już służby o możliwym przestępstwie. O sprawie poinformowała też Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i CERT Polska (Computer Emergency Response Team). Aero 2 należy do Polkomtela, który jest częścią Grupy Cyfrowy Polsat.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News